همواره خرید خودرو در بازار داخلی کشور، طی چندین سال اخیر به دلیل نوسانات قیمت و آشفتگی موجود، امری سخت بوده و اغلب مشتریان در هنگام انتخاب نهایی خود، دچار شک و تردیدهای فراوانی هستند. همچنین، یکی دیگر از عواملی که موجب سخت تر شدن انتخاب از سوی خریداران شده است، بودجه محدود آن‌ها بوده که باعث می‌شود تا این افراد نتوانند گزینه‌های آنچنان مناسبی را مد نظر خود قرار دهند.

بر این اساس، در این مطلب قصد داریم با بررسی بازار خودرویی کشور، به این پرسش پاسخ دهیم که با بودجه‌ای حداکثر تا ۶۰ میلیون تومان، چه اتومبیل‌هایی را می‌توان در بازار داخلی کشور خریداری کرد؟

۱-دنا پلاس

یکی از خودروهایی که می‌توان با حداکثر تا ۶۰ میلیون تومان خریداری کرد، دنا پلاس نام دارد. این اتومبیل توسط گروه صنعتی ایران خودرو ساخته شده و به عنوان فیس لیفت دنا معمولی به شمار می‌رود. در حال حاضر، دنا پلاس دارای ارزش قیمتی برابر با ۵۹ الی ۶۰ میلیون تومان بوده و از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱.۷ لیتری با قدرتی برابر با ۱۱۴ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۵۵ نیوتن متر بهره می‌برد.

 


۲-رنو ساندرو اتوماتیک

از دیگر خودروهایی که می‌توان با حداکثر ۶۰ میلیون تومان خریداری کرد، رنو ساندرو اتوماتیک نام دارد. این خودرو یکی از محصولات با کیفیت تولید شده در این رده قیمتی محصول شده و توسط شرکت پارس خودرو (زیر مجموعه سایپا) به بازار داخلی کشور عرضه می‌شود. در حال حاضر، ساندرو اتوماتیک قیمتی برابر با ۶۰ میلیون تومان را دارا بوده و از یک پیشرانه چهار سیلندر ۱.۶ لیتری با قدرتی برابر با ۱۰۵ اسب بخار و گشتاروی برابر با ۱۴۰ نیوتن متر بهره می‌برد.


۳-برلیانس C3

یکی دیگر از تولیدات پارس خودرو که نام آن در این لیست مشاهده می‌شود، برلیانس C3 نام دارد. این مدل در دو نمونه ۱.۵ و ۱.۶۵ لیتر به بازار خودرویی کشور عرضه شده و نمونه ۱.۵ لیتر اتوماتیک آن، در حال حاضر قیمتی برابر با ۵۹ الی ۶۰ میلیون تومان را دارا است. این مدل در نمونه یاد شده، دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱.۵ لیتری با قدرتی برابر با ۱۰۳ اسب و گشتاوری برابر با ۱۳۸ نیوتن متر است.

۴-آریو ۱.۶ لیتر اتوماتیک

از دیگر اتومبیل‌های موجود در این لیست، باید به آریو ۱.۶ لیتر اتوماتیک اشاره کرد. در واقع این خودرو توسط برند زوتی در چین تولید شده و حق مونتاژ و عرضه آن به گروه صنعتی سایپا در ایران نیز واگذار شده است. البته لازم به یاداوریست که با حداکثر ۶۰ میلیون تومان، می‌توان نمونه اتوماتیک این خودرو را با مدل ساختاری ۱۳۹۶ و کارکردی کمتر از ۱۰ هزار کیلومتر در بهترین شرایط فنی و ظاهری خریداری کرد (آریو اتوماتیک از یک پیشرانه ۱.۶ لیتری با قدرتی برابر با ۱۱۲ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۱۵۱ نیوتن متر بهره می‌برد)