رسما اعلام شد؛ تعلیق فعالیت های پژو سیتروئن در ایران

گروه خودروسازی پژو سیتروئن برای جلوگیری از تحریم های امریکا بعد از کناره گیری واشنگتن از قرارداد هسته ای بین المللی ایران، فعالیت های اشتراک انتفاعی خود در ایران را به تعویق می اندازد.
گروه پژو سیتروئن روز دوشنبه در بیانیه ای گفت:
« این گروه خودروسازی برای پیروی از قانون ایالات متحده تا ششم آگوست، فعالیت های اشتراک انتفاعی خود را به حالت تعلیق در می آورد. این گروه با پشتیبانی دولت فرانسه برای بررسی موضوع ادامه فعالیت های خود در ایران، در حال گفتگو با مقامات امریکایی است. »
پژو سیتروئن و رقیب فرانسوی آن رنو به سرعت به امضای قراردادهای جدید تولید خودرو روی آوردند تا شراکت هایی که قبل از تحریم ها با ایران خودرو و سایپا داشتند را ارتقا دهند.
پژو سیتروئن قراردادهای تولید خودرو به ارزش 818 میلیون دلار را امضا کرده است در حالی که رنو سرمایه گذاری برای تولید یک کارخانه جدید برای افزایش ظرفیت تولید تا 350 هزار دستگاه خودرو در سال را اعلام کرده است.
پژو سیتروئن گفت که به تعلیق در آوردن فعالیت های اشتراک انتفاعی در ایران روند اقتصادی این گروه خودروسازی را تغییر نمی دهد و اضافه کرد که فعالیت های این گروه در ایران کمتر از 1 درصد درآمد آن را تشکیل می دادند.
شرکت های فرانسوی بزرگ فعال در ایران مانند شرکت فرآورده های نفتی توتال، در تلاش برای کسب معافیت از تحریم های اعمال شده توسط دولت ترامپ هستند.
کشورهای اروپایی که طرف قرارداد هسته ای ایران هستند برای حفظ این قرارداد بین المللی تلاش می کنند که مستلزم حفظ روابط تجاری آنها با ایران در ازای مهار برنامه هسته ای این کشور است.

 

منبع : خودروبانک